Internal Achievement

 Punctuality And Attendance Award

May

Class 班別
Class No. 學號
English Name 英文名
Chinese Name 中文名
1A
6
GURUNG AYUSHMAAN
古浩文
1A
8
LIN SHEUNG YUI SUNNY
林尚睿
1A
12
PUN JOANNA
1A
17
VILLAMOR ZIRLHART VILLAFLOR
1A
18
ZENG YINGHUA
曾穎華
1A
20
MOK TSZ KIN
莫梓健
2A
1
ANJILA
2A
3
CHEN HARVEY LINTAG
陳德健
2A
4
CHEN PAOLO LINTAG
陳德露
2A
6
D'SOUZA SEAN DIAGO
2A
8
LAM NOK HIM
林諾謙
2A
13
SALINAS MARC NHELSON CASAO
2A
16
KWONG WAI YIU
鄺煒堯
2A
17
CHAN YIK WA
陳奕華
2A
19
CHAN YIK HEI
陳譯僖
2A
22
SHERPA TSERING PEMA
2A
23
NAVNEET-KAUR
3A
4
CAO JOSHUA GEORGE
曹俊傑
3A
5
DHILLON ARDEEN KAUR
3A
8
LAMEY KEVIN EHAB GAMAL
3A
11
THAI YI-MAN
趙依雯
3A
13
URMENETA ALFONSO JOAQUIN IGNACIO
3B
1
AU-YEUNG HOI KIU
歐陽海橋
3B
3
KUANG JIASHENG
鄺家勝
3B
7
LI ZHIRONG
李志荣
3B
8
MAK HO TIN
麥浩天
3B
10
TONG CHO YI 
唐祖兒 
3B
12
WANG YI MAN
王伊敏
3B
18
CHEN XUENIAN
陳薛年
3B
19
LI HO
李可
3B
21
LEI ABI MING HA
李鳴霞
3B
22
TSANG SEE HO
曾詩皓
3B
24
WONG SZE CHING
黃詩晴
3B
27
GUO RENZHI
郭仁治
4A
5
BRINDER-SINGH 
4A
12
MANRAJ-SINGH 
4A
24
VO HOANG LONG
武澤輝
4B
4
CHEN MEIJIE
陳美洁
4B
7
CHUNG KAI WA PETER
鍾佳華
4B
9
HO SING YU
何聲宇
4B
10
HONG PUI LAM
洪佩琳
4B
14
LUO WEIJUN
羅偉浚
4B
17
REN SIYU
任思宇
4B
22
XIAO MING
肖銘
4B
23
YAU LAP YUEN
游立遠
4B
31
ZENG YINGYAN
曾穎顏
5A
29
ELANCHELIYAN ANUJASREE
5B
5
LAI WAI MING
黎偉明
5B
11
WONG YUK TAT
黃毓達
5C
4
HE SIYI
何思怡
5C
8
LIU DANXIN
劉丹欣
5C
12
SU QIUHUANG
蘇秋煌
5C
14
YAN WING YEE
甄詠儀
5C
15
YAU HING WAI
邱馨慧
5C
20
FANG JINWANG
方金旺

-SHING SZE KA 1A

-ANJILA 2A

-ABDULGHANI ALI SHAHNAWAZ OTHMAN 3A

-CAO JOSHUA GEORGE 3A

-LEUNG HEI YIN  3B

-TSANG SEE HO 3B

-RAI ASMIT 4A

-BRINDER-SINGH 4A

-SAN JOSE CYRON REGINALD TABLADA 4A

-KHAN MUHAMMAD DANISH 4A

-MANRAJ-SINGH 4A

-NTLOKO MARK ORLANDO 4A

-SINGH NAVDEEP  4A

-GHANI REHAN MAGLASANG 4A

-MUHAMMAD SAMI 4A

-TARIQ MUHAMMAD ZORAIN  4A

-VO HOANG LONG 4A

-LAI YU HIN  4B

-SINGH HARJINDER 5A

-LAI WAI MING 5B

-TAI LOK HEI 5B

-HE SIYI 5C

-3A

-4A

-LIN SHEUNG YUI SUNNY 1A

-MUHAMMAD AAQIB 1A

-PUN JOANNA  1A

-MALIK SAHABAT SAHAR 1A

-WONG MING HUNG STEVEN  2A

-ABDULGHANI ALI SHAHNAWAZ OTHMAN 3A

-WONG SZE CHING 3B

-ABBAS ZAIN ALI 4A

-RAI ASMIT 4A

-AWAIS MUHAMMAD 4A

-BRINDER-SINGH 4A

-SAN JOSE CYRON REGINALD TABLADA 4A

-KHAN MUHAMMAD DANISH 4A

-NTLOKO MARK ORLANDO 4A

-SINGH NAVDEEP 4A

-DAMAI NISHKARSH 4A

-LIMBU PRAJAL 4A

-GHANI REHAN MAGLASANG 4A

-MUHAMMAD SAMI 4A

-TARIQ MUHAMMAD ZORAIN 4A

-KWOK PUN LEONG XAVIER 4A

-LEE CHUN 4B

-CHAU YIU CHUNG 4B

-SINGH HARJINDER 5A

-HARMANTO ARYA VITTO 5A

-LIMBU PRANIT 5A

-GURUNG SIMRAN 5A

-LEE YEE MAN 5B

-ZHUANG YINQI 5C

-1A

-4A

-Champion 5B

-1st Runner-up 5C

-2nd Runner-up 3A

-Champion 4B

-1st Runner-up 3B

-2nd Runner-up 4A

-Champion 5C

-1st Runner-up 4A

-1st Runner-up 4B

-Merit 5B

-Merit 6A

-Merit 4A

-Merit 5A

-Merit 5B

-Outstanding Participation Award 1A

-Champion 6A

-1st Runner-up 5C

-2nd Runner-up 1A & 4B

-Champion 5C

-1st Runner-up 4A & 5B & 6A

Inter-class Punctuality And Attendance Competition

-Champion 1A

-1st Runner-up 3A

-2nd Runner-up 2A

-Improvement Award 1A

-Great Improvement Award 6B

-Standard Award 1A, 2A, 3A & 4B

Best Student Award

-Awardee  ABDULGHANI ALI SHAHNAWAZ OTHMAN

-Awardee  RATSAMIWIRATHANAPHAT KAWINPHONG

-Awardee  LUO WEIJUN

-Awardee  SHRESTHA SAMITA

-Awardee  YAN WING YEE

-Awardee  LI JIALE

-Awardee  OCAMPO ELYZA JHILL

-Awardee  THAPA BHAGWATI

-Awardee  CHEUNG PING